În cadrul acestei rubrici, îi vom cunoaște mai bine pe copiii care fac parte din familia ACS Academia Junior.
Mă numescu Denis Ștefan Georgescu și sunt născut pe data de 21.07.2010. Înălțimea mea este de 1.38 m, iar greutatea de 30 kg.
Practic handbal de cinci ani, iar înainte am mai făcut fotbal și înot.
La școală, materiile mele preferate sunt Matematica, Limba și literatura română și Educația fizică și sport.
La handbal, joc atât pe postul de extremă, cât și pe cel de centru.
Handbalistul meu preferat este tatăl meu, Ionuț Ștefan Georgescu, iar din străinătate este Ivan Matskevich, din Belarus, care joacă la Meshkov Brest.
Peste zece ani, mă văd jucând handbal la echipa Steaua București.
Într-o echipă, cred că este cel mai important să ne susținem colegii. Iar atunci când avem momente mai dificile trebuie să ne încurajăm reciproc.
Urmăresc meciurile din campionatul românesc, iar echipa care îmi place cel mai mult este Steaua București.
Mari glorii ale handbalului românesc sunt Vasile Stângă, Nicolae Munteanu, Radu Voina, Ștefan Birtalan.
În timpul liber îmi place să mă joc pe calculator, dar și să joc fotbal și să mă duc la pescuit.
Adaugă un comentariu